O nas

O firmie

Nasza firma istnieje od czasów międzywojnia - powstała około 1925 roku. Jesteśmy już czwartym pokoleniem zajmującym się tapicerstwem! Tradycję rodzinną zapoczątkował mój pradziadek Michał Kukulski, który wyjechał do Francji, gdzie nauczył się zawodu, wykonując piękne stylowe i historyczne meble francuskie. Po powrocie do Polski nauczył zawodu swoich dwóch synów, w tym mojego dziadka Zdzisława Kukulskiego, który stał się mistrzem rzemiosła Warszawskiej Izby Rzemiosła.

W opowieściach dziadka wielokrotnie słyszałem, jak w powojennej, doszczętnie zniszczonej Warszawie, chodził po gruzach, by znaleźć deski i drewno nadające się do naprawienia czy wytworzenia mebli. Dziadek przekazał całą swoją wiedzę i umiejętności swoim synom, Janowi, oraz najstarszemu, Ryszardowi Kukulskiemu, który jest moim ojcem. Ryszard w roku 1980 uzyskał dyplom Mistrza tapicerstwa! Ryszard przekazał wszystkie umiejętności swojemu synowi Jakubowi, czyli mnie.
Do tej pory z pasją kontynuuję rodzinną tradycję, restaurując i odnawiając meble z najwyższą starannością i jakością.
W naszej Pracowni Tapicerskiej szczycimy się tym, że mamy ogromne doświadczenie w naszym rzemiośle oraz rodzinną atmosferę.
Jakub – 21 lat pracuję w zawodzie
Piotr – 30 lat w zawodzie i od początku w naszej firmie
Mateusz – 15 lat w zawodzie i od początku w naszej firmie

Czym się zajmujemy?

W ostatnich latach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że fotele po dziadkach mają nie tylko wartość sentymentalną, ale też przede wszystkim jakościową. Dlatego specjalizujemy się w odnawianiu mebli z lat 50, 60, 70, potocznie zwanych meblami z okresu PRL-u. Wykonujemy renowacje tapicerki oraz stolarki, mamy w tym ogromne doświadczenie, ponieważ liczbę odnowionych przez nas takich mebli liczymy w setkach a nawet tysiącach. Restaurujemy min. meble ze Swarzędzkiej Fabryki Mebli, meble z fabryki Radomsko i wielu znanych projektantów np.: J.Chierowski, Janusz Różański, M.Puchała, J. Halabala, J.Kędziorek, Henryk Lis. Przykładowe nazwy foteli i krzeseł, które tapicerujemy i naprawiamy, a które często swoją nazwę nawiązują do nazwiska projektanta: Chierowski 366, Lisek, Halabala, Leniwiec, Muszelka, Skoczek, 300-139, R – 360, Stefan, AGA, Hałas, Patyczaki czy fotel Puchały oraz wiele innych. Zapraszamy Państwa ze swoimi kultowymi meblami do naszej Pracowni.

W naszej firmie tradycja łączy się z nowoczesnością. Państwa stare meble i antyki odzyskują u nas swój dawny blask! Odnowimy je starymi sprawdzonymi metodami takimi jak ręczne sznurowanie sprężyn czy wykorzystywanie trawy morskiej. Wykonujemy też renowacje nowoczesnych mebli przy użyciu najlepszych dostępnych na rynku materiałów! Jako nieliczni posiadamy profesjonalne maszyny do szycia skór. Posiadamy w ofercie szeroki wachlarz tkanin oraz skór pierwszego gatunku sprowadzanych z Włoch i Niemiec.

...

Pracownia tapicerska spełnia oczekiwania i wymagania każdego. Z pasją tworzymy i odnawiamy meble każdego typu. Wykonujemy usługi dla osób prywatnych jak również dla instytucji państwowych, restauracji, barów oraz dla artystów kina, teatru i sztuki oraz wielu innych.
Nasze realizacje